تست نفوذ اپلیکیشن وب چیست؟

اپلیکیشن های وب تقریبا برای هر سازمانی ضروری شده اند. آنها نقشی اساسی در عملیات روزمره یک کسب و کار دارند. تا آنجا که مصرف کنندگان می بینند، یک اپلیکیشن معمولا اولین نقطه تماس آنها با هر سازمانی است. برخی از برنامه های وب مبتنی بر خدمات یا محصول هستند که از فروشگاه های تجارت الکترونیک تا (Content Management Systems) CMS های بزرگ را شامل می شوند.

برنامه های وب چه در داخل و چه از خارج از سازمان بر اساس کاربرد درون یا برون سازمانی، آنها اهداف آسانی را برای تهدید هستند. بسیاری از برنامه ها حاوی داده های حساس و شخصی هستند که باید به هر قیمتی از آنها محافظت شود. نفوذ امنیتی می تواند برای مصرف کنندگان و سازمان ها فاجعه بار باشد.

بنابراین بسیار مهم است که اطمینان حاصل شود که هر برنامه وب به طور دقیق آزمایش شده است تا از هرگونه فعالیت مخرب یا خطرناک و در نتیجه هک برنامه جلوگیری شود. در اینجاست که Application Penetration Testing وارد می شود، یعنی شناسایی هر گونه آسیب پذیری احتمالی.

تست نفوذ، که به عنوان pen testing نیز شناخته می‌شود، یک هک سایبری شبیه‌سازی شده علیه سیستم‌های کسب‌وکار شما برای بررسی هر گونه آسیب‌پذیری یا اهداف بالقوه قابل بهره‌برداری برای هکرهای واقعی است. در حالی که یکی از خدمات دیگر ما، تست نفوذ زیرساخت، یک هک اخلاقی را در سیستم‌های اصلی سازمان ارائه می‌کند، تست نفوذ برنامه وب معمولاً برای شناسایی هرگونه تهدید و مشکل احتمالی که در یک برنامه وب وجود دارد استفاده می‌شود. تست‌های نفوذ را می‌توان از طریق روش White Box انجام داد، که ساختار یک اپلیکیشن را برای آزمایش‌کننده فاش می‌کند، یا از طریق Black Box pen test، که در آن «مهاجم» چیزی در مورد تنظیمات نمی‌داند.

آزمایش نفوذ اغلب به عنوان هک اخلاقی شناخته می شود. تست نفوذ مزایای زیادی دارد. تست نفوذ در نهایت می تواند به کسب و کار شما تا حدی شفافیت و درک از میزان ایمن بودن اپلیکیشن وب شما را به ارمغان بیاورد و از محافظت در این زمینه اطمینان حاصل کند.

همانطور که برنامه های وب در حال پیچیده تر شدن هستند، احتمال آسیب پذیری برای مجرمان سایبری بالقوه افزایش می یابد. یکی از منابع مهم که پویان افزار از آن برای تست آسیب‌پذیری‌های رایج شناسایی‌شده از آن‌ها استفاده می‌کند، Open Web Application Security Project (OWASP) Top Ten است.

تست نفوذ برنامه وب چگونه می تواند به شما کمک کند؟

پویان افزار با تجربه سالها انجام پروژه های موفق می تواند یک استراتژی تست نفوذ سفارشی را اجرا کند.

با انجام یک تست نفوذ برنامه وب با  پویان افزار، درک کاملی از خطراتی که اپلیکیشن وب شما برای سازمان شما ایجاد می کند به دست خواهید آورد. شما می توانید با یک لیست کامل و اولویت بندی شده از خطرات و حملات احتمالی امنیت داده ها که به برنامه های شما مربوط می شود، از وضعیت امنیتی برنامه های وب خود آگاهی کامل پیدا کنید.

تست‌های نفوذ می‌توانند بینش ارزشمندی در مورد مسائل امنیتی به شما ارائه دهند، و اینکه چگونه می‌توانید پیشرفت‌های امنیتی جامع‌تری را اجرا کنید که محافظت طولانی‌مدت در برابر حملات سایبری را تضمین می‌کند.

تست نفوذ برنامه وب چگونه انجام می شود؟

یک تست نفوذ معمولی وب شامل روش‌های مختلف تست دستی و خودکار است تا مشخص شود آیا حداقل مسائل زیر در برنامه(های) وب کسب و کار شما وجود دارد یا خیر.

جمع آوری اطلاعات

نسخه های فریمورک قدیمی، محتوای پنهان، برررسی کاربران

پیکربندی

روش‌ها و هدرهای HTTP، منابع بک- آپ قدیمی، اطلاعات حساس در کد سمت مشتری

ارتباطات ایمن

روش‌های رمزگذاری ورود و رمزنگاری در حال استفاده (نسخه‌ها و گواهی‌های SSL).

مدیریت نشست ها

Cookie flags, scope and duration

اختیارات

Path Traversal, Privilege Escalation.

اعتبار سنجی داده ها

تست آسیب پذیری های امنیتی

 

مزایای استراتژی تست نفوذ سفارشی پویان افزار

پویان افزار می تواند یک استراتژی تست نفوذ سفارشی را پیاده سازی کند.

با انجام یک تست نفوذ برنامه با ما، درک کاملی از خطراتی که اپلیکیشن وب شما برای سازمان شما ایجاد می کند به دست خواهید آورد. شما می توانید با یک لیست کامل و اولویت بندی شده از خطرات و حملات احتمالی امنیت داده ها که به برنامه های شما مربوط می شود و از وضعیت امنیتی برنامه های وب خود آگاهی کامل پیدا کنید.

تست‌های نفوذ می‌توانند بینش ارزشمندی در مورد مسائل امنیتی به شما ارائه دهند، و اینکه چگونه می‌توانید پیشرفت‌های امنیتی جامع‌تری را اجرا کنید که محافظت طولانی‌مدت در برابر حملات سایبری را تضمین می‌کند.