ارزیابی امنیت ابری چیست؟

ارزیابی امنیت ابری یک ارزیابی مستقل و مشورتی از وضعیت امنیت ابری شما است. ما این ارزیابی ها را ارائه می دهیم تا شما به طور کامل از نحوه ایمن سازی دارایی ها و داده های مهم خود مطلع شوید. این تست می تواند قبل از شروع مهاجرت به فضای ابری باشد.

سازمان‌های بیشتری در حال مهاجرت به فضای ابری هستند. در انجام این کار، هر سازمانی باید دارایی‌ها و داده‌های حیاتی خود را ایمن کند، زیرا با محیط دیجیتال سازگار می‌شوند. با توجه به اینکه بسیاری از ارائه دهندگان پیشرو فضای ابری شرکت های بزرگی هستند، بر کسی پوشیده نیست که چرا سطح بالایی از اعتماد به توانایی های آنها برای ارائه امنیت ابری مناسب، مدیریت آسیب پذیری و حفاظت از داده ها وجود دارد.

با این حال، بسیاری از سازمان‌ها هنوز از امنیت ابری که مربوط به کسب‌وکار، داده‌های مشتری و مصرف‌کننده است، نگران هستند، که مانعی رایج برای آنها در مهاجرت به یک محیط ابری است. برای بسیاری از کسب‌وکارها، نحوه پیاده‌سازی و پیکربندی محیط‌های ابری خود نیز دارای اشکال است.

حتی اگر چنین محیطی محکم، ایمن و به خوبی مدیریت شود، باز هم مستعد شکست های امنیتی بالقوه است. در چندین مورد، زمانی که شرکت‌ها امنیت را در مرحله پیاده‌سازی دست‌کم می‌گیرند و آن را ضعیف می شمرند، خرابی‌ها ایجاد می‌شود، زیرا در انجام این کار، آنها نمی‌توانند تمام منابع ابری خود را ایمن کنند.

همانطور که گفته شد، یک محیط ابری کامل، به خوبی اجرا شده و با نظارت دقیق به اندازه هر نوع محیط میزبانی دیگری امن است. متخصصان ما با تجربه امنیت ابری هستند که می توانند اطمینان حاصل کنند که سازمان شما تمام مراحل لازم را برای ایمن سازی زیرساخت ابری، انطباق و پیکربندی شما اجرا کرده است. ما این کار را از طریق ارزیابی امنیت ابری انجام می دهیم.

چرا به ارزیابی امنیت ابری نیاز دارید؟

هنگام پیاده‌سازی بهترین شیوه‌های امنیت ابری، مهم است که این تأثیرات را به خاطر بسپارید. اگر می توان وضعیت امنیتی شما را بهبود بخشید، منطقی است که این کار را به صورت یکپارچه انجام دهید، نه اینکه فقط یک منطقه را تقویت کنید. امنیت سایبری باید به جای مسئولیتی که بر عهده یک فرد یا تیم باشد، یک نگرانی تجاری محور باشد.

بنابراین، ما توصیه می کنیم قبل از اینکه به دنبال ارزیابی امنیت سایبری باشید، سؤالات زیر را مطرح کنید.

 • آیا رویه‌ها و خط‌مشی‌های امنیتی به‌روزرسانی شده‌اند تا شامل فضای ابری باشد؟
 • آیا رویه های مدون برای کارمندان جدید و همچنین افرادی که تغییر نقش می دهند یا سازمان را ترک می کنند وجود دارد؟
 • آیا همه سیستم ها به طور کامل مطابق با استانداردهای صنعت بررسی شده اند؟
 • آیا سازمان از احراز هویت چند عاملی استفاده می کند؟
 • آیا همه مطالب حساس از طریق شبکه های عمومی رمزگذاری می شوند؟
 • آیا ارائه دهنده فضای ابری تمهیداتی برای پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات در نظر گرفته است؟
 • آیا آخرین وصله های امنیتی به طور مرتب نصب می شوند و قبل از استقرار در سرورها آزمایش می شوند؟
 • آیا تمام اطلاعات حساس روی سرورها در حالت استراحت و در حال انتقال(rest and in transit) رمزگذاری می شوند؟

ارزیابی امنیت فضای ابری می تواند در درازمدت ارزش زیادی برای یک سازمان به ارمغان بیاورد. در اینجا فقط چند دلیل وجود می آید که چرا چنین ارزیابی ممکن است در بلندمدت به سازمان شما کمک کند.

 • سازمان شما می خواهد به سمت فضای ابری حرکت کند، اما باید از تمام خطرات احتمالی آن آگاه باشد.
 • شما قبلاً به فضای ابری مهاجرت کرده اید، اما زیرساخت کاملاً متفاوت است و می خواهید تضمین کنید که از تهدیدات بالقوه امنیت سایبری ایمن است.
 • کسب و کار شما مهاجرت کرده تا کارایی و انطباق با فناوری روز را افزایش دهد. با این حال، شما در مورد بسیاری از حملات سایبری به دارایی های IT می شنوید و می خواهید مطمئن شوید که محیط شما می تواند در برابر چنین حمله ای محافظت شود.
 • از پیکربندی‌ها و زیرساخت‌های صحیح برای پیاده‌سازی شبکه سازمان خود در حالی که در فضای ابری هستید مطمئن نیستید.

پویان افزار می تواند به سازمان شما در مورد تمام موارد بالا و موارد دیگر کمک کند تا اعتماد شما را نسبت به وضعیت امنیتی فضای ابری تان افزایش دهد. ما می‌خواهیم وقتی برنامه‌ها و خدمات خود را از محیط‌های فیزیکی خارج می‌کنید و به محیط ابری منتقل می‌کنید، خیالتان را راحت کنیم. یک ارزیابی کامل، گسترده و متنوع امنیت ابری می‌تواند به شما در مورد تصمیم‌گیری‌های آینده در مورد اینکه آیا پذیرش سرویس‌های ابری بهترین راه پیش روی سازمان شما است، اطمینان دهد.