تست های نفوذ موبایل چیست؟

همه ما می دانیم که برنامه ها و دستگاه های تلفن همراه چقدر برای مصرف کننده معمولی همه کاره و ضروری هستند، و می توان همین را برای بسیاری از مشاغل نیز گفت. گوشی‌های هوشمند به ابزار اصلی بسیاری از سازمان‌ها تبدیل شده‌اند. با گذشت زمان، تلفن های هوشمند به طور فزاینده ای به شرکت ها برای انجام فعالیت های تجاری روزانه در مکان های مختلف کمک می کنند.

در حال حاضر دستگاه های تلفن همراه باید به عنوان نقاط دسترسی کلیدی به محیط یک سازمان در نظر گرفته شوند، که یک مشکل رو به رشد ایجاد کرده است. هکرها بسیاری از تلاش های خود را به سمت اپلیکیشن های موبایل سوق داده اند. متأسفانه، واقعیت این است که در حالی که برنامه‌های تلفن همراه زندگی روزمره را برای ما تسهیل می‌کنند، استفاده روزافزون از فناوری های نوآورانه، حملات امنیتی تلفن همراه از سوی هکرها را افزایش داده است.

تست نفوذ اپلیکیشن موبایل

برای بسیاری از مشاغل، اپلیکیشن های تلفن همراه برای استراتژی، عملیات اجرایی و تصویر کلی برند آنها حیاتی هستند. اگر یک برنامه تلفن همراه، قربانی حمله شود و هرگونه داده یا اطلاعات حساس به خطر بیفتد، می تواند تأثیرات فاجعه باری بر یک تجارت و مصرف کنندگان آن داشته باشد. به همین دلیل است که امنیت اپلیکیشن تلفن همراه حیاتی است و بهترین راه برای تضمین امنیت طولانی مدت داده ها و اطلاعات، تست نفوذ تلفن همراه است.

با انجام تست‌های نفوذ تلفن همراه، مشاوران امنیت سایبری پویان افزار می‌توانند از طریق آزمایش اپلیکیشن، بینشی در مورد حفره‌های احتمالی، آسیب‌پذیری‌ها و بُردارهای حمله در یک برنامه تلفن همراه به دست آورند. این به تجزیه و تحلیل کد، طراحی و معماری برنامه خلاصه می شود که مشتری می تواند قبل از انتشار برنامه برای عموم مردم اصلاح کند. تست نفوذ اپلیکیشن موبایل بر روی امنیت سخت افزار، شبکه و فایل ها سیستمی به عنوان بخشی از تست های نفوذ تمرکز دارد.

تست امنیت اپلیکیشن موبایل هم برای مصرف‌کنندگان و هم برای ارائه‌دهندگان ضروری است، زیرا تجزیه و تحلیل دقیق همه آسیب‌پذیری‌های امنیتی و پیکربندی داده‌ها قبل از شروع به کار اپلیکیشن آسان‌تر است. اگر پس از دسترسی عمومی برنامه، نقض یا نقصی کشف شود، هزینه‌ها برای سازمان‌ها به‌طور قابل‌توجهی بیشتر می‌شود، به ویژه تا آنجا که به اعتماد مشتری، شناخت برند و شهرت مربوط می‌شود.

چگونه امنیت اپلیکیشن موبایل را تضمین می کنیم

تست نفوذ اپلیکیشن موبایل هر گونه آسیب پذیری و حفره را در زیرساخت اپلیکیشن موبایل کسب و کار شما شناسایی می کند. پویان افزار گزارش‌هایی تولید می‌کند که مشکلات پیدا شده را مشخص و اولویت‌بندی می‌کند، و اثرات بالقوه‌ای که این مسائل می‌توانند بر اپلیکیشن وب، نرم‌افزارها و شبکه‌ها داشته باشند، در صورتی که به درستی اصلاح نشوند. ما معتقدیم که بخش مهمی از هر پروتکل امنیتی برنامه باید شامل یک تست نفوذ کامل و عمیق برای محافظت از داده ها، اطلاعات و تضمین امنیت طولانی مدت تلفن همراه باشد.

برای تمام خدمات تست نفوذ، متخصصین کارآزموده پویان افزار یک هک اخلاقی را بر روی یک دستگاه تلفن همراه یا برنامه انجام می‌دهند.

تست های نفوذ موبایل پویان افزار عبارتند از:

  • پیکربندی محیط میزبانی اپلیکیشن موبایل
  • ارزیابی مشروعیت دسترسی ها
  • اظهارنظر در مورد بهترین روش‌های توصیه‌شده برای اپلیکیشن تلفن همراه

 در تمام رویه‌های عملیاتی استاندارد تیم پویان افزار امنیت موبایل، OWASP شامل خدمات ما می‌شود، با استفاده از فناوری تست خودکار و دستی برای شناسایی نقص‌های امنیتی، بر اساس هر برنامه تلفن همراه منحصر به فرد، ما یک سرویس تست امنیتی کامل و دقیق را ارائه می دهیم.

رویه‌های ما در تست نفوذ اپلیکیشن تلفن همراه

 

تجزیه و تحلیل فیزیکی دستگاه

پایگاه داده داخلی

فایل ها

ذخیره سازی

تجزیه و تحلیل برنامه سمت مشتری

مهندسی معکوس

خدمات وب و API Backend

ویژگی های اپلیکیشن

Jailbreak and Root Protection

تجزیه و تحلیل برنامه سمت سرور

شامل تست نرمال اپلیکیشن وب

Data at Rest

Data in Motion