تست به روی زیرساخت کسب و کار شما برای اطمینان از پایداری ارائه کسب و کار شما

تست نفوذ زیرساختInfrastructure Penetration Testing (IPT) به شما درک واضح و مبتنی بر شواهدی از میزان امنیت واقعی شبکه های شما می دهد، در حالی که به جلوگیری از مشکلات مهم نیز کمک می کند.

پویان افزار یک استراتژی سفارشی IPT را متناسب با نگرانی های اصلی شما ایجاد می کند. فرآیند هایی هدف گرا که طراحی می کنیم، طیف وسیعی از حملات را با استفاده از روش های مورد علاقه مجرمان واقعی سایبری شبیه سازی می کند.

علاوه بر شناسایی آسیب‌پذیری‌ها در سیستم‌هایی که ظاهراً ایمن به نظر می‌رسند، و میزان احتمالی آسیب، فرآیند IPT قوی همچنین به شما کمک می‌کند الزامات نظارتی کلیدی (مانند PCI DSS، که نیاز به تست نفوذ سالانه دارد) را برآورده کنید.

این تست چگونه کار می کند

تست نفوذ، تمامی سیستم ها و دستگاه های داخلی و خارجی شما را با استفاده از طیف وسیعی از اسکنرها، چارچوب ها و فناوری های تخصصی پوشش می دهد.

کسب و کارهای موفق امروزی، زیرساخت های فناوری اطلاعات بسیار پیچیده ای دارند. مشاوران ما همگی دارای گواهینامه CEH، CREST و نظایر آن با سالها تجربه موفق هستند، بنابراین می توانند در چالش محافظت از کسب و کار شما موفق شوند.

در این تست ها همچنین سرورها، فضای ذخیره‌سازی و هر دستگاه دیگری را که به سیستم شما متصل می‌شود، آزمایش می‌کنیم. تنها یک ضعف در هر یک از این موارد می تواند هکرها را قادر سازد تا از طریق افزایش سطح دسترسی (privilege escalation)، به سایر بخش های سیستم شما دسترسی پیدا کنند.

انواع تست زیرساخت

تست نفوذ بیرونی (External Penetration Testing) این آزمایش نقص‌های موجود در سیستم‌های عمومی و دستگاه‌هایی که در دسترس اینترنت هستند را شناسایی می‌کند. آزمایش ها از راه دور انجام می شود، گویی از دیدگاه یک مهاجم در وب.

تست نفوذ داخلی (Internal Penetration Testing) این تست ها بر روی کامپیوترهای درون شبکه، سرورهای داخلی و دستگاه های شبکه متمرکز هستند. این تست ها شامل وصل شدن به شبکه های داخلی هستند به گونه ای که گویی مهاجم قبلاً به شبکه نفوذ کرده است.

ارزیابی آسیب‌پذیری (Vulnerability Assessment) بخش مهمی از هر روش تست امنیتی است و شامل ارزیابی، گزارش و اولویت‌بندی مناطق آسیب‌پذیر در زیرساخت امنیتی شما می‌شود.

تست جعبه سفید و جعبه سیاه (White and Black Box Testing) تست جعبه سفید توسط آزمایش کننده ای انجام می شود که ساختار داخلی سیستم های شما را می شناسد، در حالی که جعبه سیاه توسط شخصی بدون دانش انجام می شود.

انواع دیگر تست نفوذ ما همچنین می توانیم آزمایش نفوذ را در اپلیکیشن های خاص، شبکه ها و امکانات تلفن همراه انجام دهیم.

چگونه تست زیرساخت می تواند به شما کمک کند

تست نفوذ معمولاً به عنوان هک اخلاقی شناخته می شود. تست نفوذ مزایای زیادی دارد. چه یک تیم داخلی IT داشته باشید چه نداشته باشید، IPT در نهایت می تواند به کسب و کار شما شفافیت بخشیده و درک درستی از امنیت شبکه های شما بدهد و به جلوگیری از افزایش مشکلات مهم کمک کند.

پویان افزار می‌تواند یک استراتژی تست نفوذ سفارشی ایجاد کند که با نگرانی‌های امنیتی اصلی کسب ‌وکار شما مطابقت دارد و به حداقل ارائه موارد زیر کمک می‌کند:

  • درک اینکه چگونه مهاجمان داخلی و خارجی می توانند شبکه شما را به خطر بیاندازند
  • آگاهی از اینکه نفوذ شبکه چقدر می تواند آسیب زا باشد
  • بینشی در مورد آسیب احتمالی که یک حمله می تواند ایجاد کند
  • توانایی مدیریت راحت هر گونه آسیب پذیری
  • در رخنه های امنیتی احتمالی هزینه اضافی پرداخت نمی کنید و آسیب به شهرت تان زده نمی شود
  • به مشتریان، مصرف کنندگان و رگولاتورهای خود اطمینان دهید که تمام داده های فعلی (و آینده) کاملاً ایمن هستند
  • شواهد محکمی خواهید داشت مبنی بر اینکه شما با مقررات و استانداردهای مناسب مطابقت دارید
  • درک کامل از اینکه بهترین روش کسب و کار شما برای اطمینان از پایداری طولانی مدت چیست